Przejdź do treści Przejdź do menu
Przedszkole "Bajkowy Dworek" - przyjaznym miejscem dla Twojego dziecka.

Przedszkole nr 30 w Bielsku-Białej mieści się w dzielnicy  "Kamienica" przy ulicy Karpackiej 115. Zajmuje dwa budynki. Główny wolnostojący otoczony jest 38 arowym ogrodem. Ogród to place zabaw dla dzieci z różnymi urządzeniami do zabaw ruchowych i swobodnej działalności, górki do saneczkowania, klomby, skalniaki, kwiaty, kwitnące krzewy i drzewa.

 W 2018 roku Nasze przedszkole obchodziło jubileusz 70-lecia swojego istnienia.

        Przedszkole posiada 3 sale dydaktyczne wyposażone w atrakcyjne pomoce do pracy wychowawczo-dydaktycznej, dostosowane do wieku dzieci. W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która w swojej pracy wykorzystuje innowacyjne metody i formy pracy, sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi dziecka.  

Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę, wychowanie i nauczanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Wspiera w dążeniach do zdobywania wiedzy i poznania świata.

W "Bajkowym Dworku" dzieci przez zabawę poznają świat przyrody, sztuki oraz najbliższe otoczenie. Rozwijają mowę oraz logiczne myślenie oraz dziecięce kompetencje i zainteresowania.

Tworzymy klimat sprzyjający kształtowaniu u dzieci właściwych postaw społecznych i twórczych przez bliski kontakt z sztuką, ciekawymi ludźmi oraz przyrodą.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30.
W przedszkolu funkcjonują 3 grupy :
Grupa I    -   3 ,4 -latki
Grupa II   -   4,5 -latki
Grupa III  -   5,6 - latki

Szanowni Państwo!!!

Obecnie trwa rozbudowa budynku Przedszkola nr 30 i w bieżącym roku szkolnym funkcjonują 2 oddziały w budynku ZGM-u. Mamy nadzieję, ze zaplanowana inwestycja przebiegać będzie zgodnie z planami  i w następnym roku szkolnym t.j. 2023/2024 zostanie otwarte nowe przedszkole z 6-ma oddziałami przedszkolnymi.

Krystyna Stanclik - dyrektor